ЗАВЪРШИ ТУРНИРЪТ ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА ЗА УЧЕНИЦИ

Дата на публикуване: 18.03.2019 10:00

Отборът на ПГХЗ „Дмитрий Ив. Менделеев“ при юношите 8-10 клас спечели Общинския турнир по лека атлетика от Националните спортни ученически игри 2018-2019 г. На второ място остана тимът на ПГСС „Дунавска земя“ – с. Ковачица. Състезанието се проведе на спортния комплекс „Дунавски юнак“.

Юношите на ПГХЗ спечелиха първите места в диспицплините скок на дължина, спринтовете на 200 и 400 метра и тласкане на гюлле. В късия спринт на 60 метра победител е отборът на ПГСС.

От Общинския кръг на игрите остава да се проведе само състезанието по шахмат. Състезателите на ПГХЗ „Дмитрий Ив. Менделеев“ ще представят Лом в Областния кръг. Два отбора на СУ „Димитър Маринов“ и един на ОУ „Св. Климент Охридски“ – с. Сталийса махала, ще участват в Областния турнир по тенис на маса.

В областния турнир по волейбол Лом ще бъде представен от четири отбора на СУ „Димитър Маринов“ и един на ПГСС „Дунавска земя“ – с. Ковачица. В турнира по футбол на областно ниво ще се състезават ОУ „Климент Охридски“ – с. Сталийска махала, и ПГСС „Дунавска земя“. Тимовете по бадминтон от СУ „Димитър Маринов“ също ще участват в Областния кръг. В състезанията по баскетбол и хандбал на Областния турнир също ще има ломски отбори.