ОБЩИНА ЛОМ БЕ ДОМАКИН НА ІI КРЪГ ОТ РЕПУБЛИКАНСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО ВОДОМОТОРЕН СПОРТ

Дата на публикуване: 19.08.2015 11:41

За поредна година Община Лом бе домакин на ІІ кръг по водомоторен спорт  от Републиканския шампионат за купата на „Пристанищен комплекс Лом”, който се проведе във водите на река Дунав край Лом. Състезанията продължиха два дни – на 15 и 16 август.Участие взеха 8 отбора – от Лом, Тутракан, Русе, Ряхово, Кърджали, Първомай, Варна и Балчик.

Отборът на „Порт Лом” зае Първо място в крайното класиране с 8095 точки. В останалите класове победители станаха: T550 Павлин Стефанов Димитров (Тутракан), R1000 Станислав Станков Каменов (Лом), OI 125 Стелиян Василев Стефанов (Русе),  SC 550 Николай Красимиров Николов (Лом), JT 260 Цанислав Венциславов Димитров (Ряхово), OA 250 Eмил Борисов Емилов (Кърджали), ОВ 250 Марио Петров Манойлов (Лом), ОС 500 Николай Димитров - Никси (Кърджали), SA 250 Цанислав Венциславов Димитров (Ряхово).

Гости на състезанието бяха – председателят на БФВС Любомир Кожухаров, Мирослав Маринов – член на БФВС, кметът на Община Първомай – Ангел Папазов, ветерани и деятели на водомоторния спорт.

Призьорите бяха поздравени от кмета на Община Лом Иво Иванов, който благодари на всички участници и организатори за спортсменската битка и безукорната организация на състезанието .